| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, 13008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 680 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 4 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 25mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3017 (7644 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.173" (4.40mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TBJV226M050CBLZ0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.85600 |
![]() |
TBJE227K010LSLB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.85875 |
![]() |
TAZF335K035CRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.85875 |
![]() |
TBJB226K016LBLB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.85875 |
![]() |
TAZH226K020LRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.86062 |
![]() |
TAZG226M020LRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.86062 |
![]() |
TAZH476K015CBSB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.86700 |
![]() |
TAZF106K015CBSB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.86700 |
![]() |
TAZF106K015CBSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.86700 |
![]() |
TAZH336K015CBSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.86700 |