T95R226K050HSZS
T95R226K050HSZS
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
T95R226K050HSZS
Manufacturer
Vishay / Sprague
Description
CAP TANT 22UF 10% 50V 2824
Category
Capacitors
Family
Tantalum Capacitors
Type Description
Series:TANTAMOUNT®, T95
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50 V
Type:Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):390mOhm
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2824 (7260 Metric)
Size / Dimension:0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.150" (3.80mm)