| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, T95 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 390mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2824 (7260 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.150" (3.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
THJE107K016AJNElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.54800 |
![]() |
TAZC475K010CSLB0824Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.54940 |
![]() |
TAZD156K010CSLB0824Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.54940 |
13008-060KESZ/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 10% 35V 2924 |
In Stock: 0 $9.55347 |
|
13008-060MESZ/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 20% 35V 2924 |
In Stock: 0 $9.55347 |
|
T110A334K125ASKEMET |
CAP TANT 0.33UF 10% 125V AXIAL |
In Stock: 0 $9.55347 |
|
![]() |
TAZB225K020LRSB0845Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.55378 |
![]() |
TBJA105K025CBSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.55625 |
![]() |
TBJB155K025CBSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.55625 |
![]() |
TBJA105K015CBSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.55625 |