| Type | Description |
|---|---|
| Series: | THJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 16 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 400mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Features: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZC475K010CSLB0824Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.54940 |
![]() |
TAZD156K010CSLB0824Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.54940 |
13008-060KESZ/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 10% 35V 2924 |
In Stock: 0 $9.55347 |
|
13008-060MESZ/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 20% 35V 2924 |
In Stock: 0 $9.55347 |
|
T110A334K125ASKEMET |
CAP TANT 0.33UF 10% 125V AXIAL |
In Stock: 0 $9.55347 |
|
![]() |
TAZB225K020LRSB0845Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.55378 |
![]() |
TBJA105K025CBSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.55625 |
![]() |
TBJB155K025CBSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.55625 |
![]() |
TBJA105K015CBSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.55625 |
![]() |
TBJB105K025CBSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.55625 |