| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.047 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZA334K035LBSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.51500 |
![]() |
TBJD226K020CRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.52412 |
![]() |
TBJD476K016LSSB0723Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.52682 |
![]() |
TBJD107K010LSSB0723Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.52682 |
![]() |
M39003/01-5313/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 3.3UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $9.52875 |
![]() |
TAZV107K020LRSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.53260 |
![]() |
TAZD105K035CSSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.53610 |
T97R476K035LSBVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 10% 35V 3024 |
In Stock: 0 $9.53700 |
|
![]() |
M39003/03-2076Vishay / Sprague |
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $9.53700 |
![]() |
M39003/03-2076HVishay / Sprague |
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $9.53700 |