| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3.3 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 75 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZV107K020LRSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.53260 |
![]() |
TAZD105K035CSSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.53610 |
T97R476K035LSBVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 10% 35V 3024 |
In Stock: 0 $9.53700 |
|
![]() |
M39003/03-2076Vishay / Sprague |
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $9.53700 |
![]() |
M39003/03-2076HVishay / Sprague |
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $9.53700 |
![]() |
M39003/03-2077Vishay / Sprague |
CAP TANT 1.5UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $9.53700 |
![]() |
M39003/03-2077HVishay / Sprague |
CAP TANT 1.5UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $9.53700 |
150D273X9035A2BVishay / Sprague |
CAP TANT 0.027UF 10% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $9.53700 |
|
150D333X0050A2BVishay / Sprague |
CAP TANT 0.033UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $9.53700 |
|
150D333X9020A2BVishay / Sprague |
CAP TANT 0.033UF 10% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $9.53700 |