| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 150D |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | S |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZG686J015LBSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.47100 |
![]() |
TAZF336J015LBSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.47100 |
![]() |
TAZG226J015LBSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.47100 |
![]() |
TAZF336J015LBSZ0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.47100 |
![]() |
TAZF106J015LBSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 400 $9.47100 |
![]() |
TBJD156K035CBLZ0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.47100 |
T496D107K010BH61107505KEMET |
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917 |
In Stock: 0 $9.47292 |
|
![]() |
TAZG226K015LRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.48024 |
![]() |
TAZD106K015LBSB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.48024 |
![]() |
TAZD106K015LBSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.48024 |