| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T493 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 800mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | B (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
150D563X9050A2BVishay / Sprague |
CAP TANT 0.056UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $9.43800 |
|
![]() |
M39003/01-2466/98Vishay / Sprague |
CAP TANT 1UF 20% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.43800 |
![]() |
TAZV477K006LRSB0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.44020 |
![]() |
TAZV477K010LRSB0723Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.44020 |
![]() |
TAZE105K050CSSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.44300 |
![]() |
TBJA105K020LRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.44598 |
150D226X9050S2TE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $9.45098 |
|
![]() |
TAZF336K015LBSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.45450 |
![]() |
TAZH107K015LBSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.45450 |
![]() |
TAZH107K015LBSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.45450 |