| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | M (1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZV477K006LRSB0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.44020 |
![]() |
TAZV477K010LRSB0723Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.44020 |
![]() |
TAZE105K050CSSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.44300 |
![]() |
TBJA105K020LRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.44598 |
150D226X9050S2TE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $9.45098 |
|
![]() |
TAZF336K015LBSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.45450 |
![]() |
TAZH107K015LBSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.45450 |
![]() |
TAZH107K015LBSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.45450 |
![]() |
TAZG226K015LBSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.45450 |
![]() |
TAZH686K015LBSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 200 $9.45450 |