| Type | Description |
|---|---|
| Series: | THJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 16 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 400mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Features: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/01-2927/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.1UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.40500 |
![]() |
M39003/01-2929/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.12UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.40500 |
![]() |
M39003/01-2930/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.15UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.40500 |
![]() |
M39003/01-2932/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.18UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.40500 |
![]() |
M39003/01-2933/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.22UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.40500 |
![]() |
M39003/01-2935/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.27UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.40500 |
![]() |
M39003/01-2936/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.33UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.40500 |
![]() |
M39003/01-2938/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.39UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.40500 |
![]() |
M39003/01-2939/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.47UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.40500 |
![]() |
M39003/01-2941/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.56UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.40500 |