| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.22 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/01-2935/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.27UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.40500 |
![]() |
M39003/01-2936/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.33UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.40500 |
![]() |
M39003/01-2938/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.39UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.40500 |
![]() |
M39003/01-2939/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.47UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.40500 |
![]() |
M39003/01-2941/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.56UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $9.40500 |
![]() |
TAZD105J035CBSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.40708 |
![]() |
TAZH685J035CRSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.40708 |
![]() |
TAZD105J035CBSZ0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.40708 |
![]() |
TAZG226M015CRLB0H23Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.40708 |
![]() |
T95R107M010LSBLVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 10V 2824 |
In Stock: 0 $9.40940 |