| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 152D |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZV337K010LRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.59320 |
![]() |
TAZV227K016LRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.59320 |
![]() |
TAZV477K006LRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.59320 |
13008-010KESAVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 10% 6.3V 3017 |
In Stock: 0 $8.59375 |
|
13008-010MESAVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 3017 |
In Stock: 0 $8.59375 |
|
![]() |
TAZG226M015CRLB0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.60244 |
![]() |
M39003/03-0481Vishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.60640 |
![]() |
M39003/03-0481HVishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.60640 |
![]() |
M39003/01-5695/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.1UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $8.60640 |
![]() |
M39003/01-5696/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.12UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $8.60640 |