| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, 13008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 56mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3017 (7644 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | V |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZG226M015CRLB0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.60244 |
![]() |
M39003/03-0481Vishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.60640 |
![]() |
M39003/03-0481HVishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.60640 |
![]() |
M39003/01-5695/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.1UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $8.60640 |
![]() |
M39003/01-5696/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.12UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $8.60640 |
![]() |
M39003/01-5697/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.15UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $8.60640 |
![]() |
M39003/01-5698/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.18UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $8.60640 |
![]() |
M39003/01-5699/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.22UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $8.60640 |
![]() |
M39003/01-5700/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.27UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $8.60640 |
![]() |
M39003/01-5701/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.33UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $8.60640 |