| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 299D |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial - 3 Leads |
| Size / Dimension: | 0.360" L x 0.360" W (9.14mm x 9.14mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.620" (15.74mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | F |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
T353M107K020ASKEMET |
CAP TANT 100UF 10% 20V RADIAL |
In Stock: 0 $8.52190 |
|
T353L227K010ASKEMET |
CAP TANT 220UF 10% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $8.52190 |
|
![]() |
TBJB475K015CBSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52500 |
![]() |
TBJB225K015CBSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52500 |
![]() |
TAZE685K010CBSB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52928 |
![]() |
TAZE685K010CBSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52928 |
![]() |
TAZD685K010CBSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52928 |
![]() |
TAZH476M010CRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52928 |
![]() |
TAZD106K010CBSB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52928 |
![]() |
TAZD475K010CBSB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52928 |