| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T353, UltraDip II |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 600mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.350" Dia (8.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.728" (18.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Manufacturer Size Code: | L |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TBJB475K015CBSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52500 |
![]() |
TBJB225K015CBSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52500 |
![]() |
TAZE685K010CBSB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52928 |
![]() |
TAZE685K010CBSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52928 |
![]() |
TAZD685K010CBSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52928 |
![]() |
TAZH476M010CRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52928 |
![]() |
TAZD106K010CBSB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52928 |
![]() |
TAZD475K010CBSB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52928 |
![]() |
TAZE106K010CBSB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52928 |
![]() |
TAZG686K010CRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.52928 |