| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, T83 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 63 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 600mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.170" (4.32mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZA474M020CRSB0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.13890 |
![]() |
TAZF225K050LWSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.14271 |
![]() |
TAZH106K035LBSZ0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.14880 |
![]() |
TBJE476K020CBDZ0H23Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.14880 |
![]() |
TAZH685K035LBSZ0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.14880 |
13008-021KESZVishay / Sprague |
CAP TANT 470UF 10% 10V 2917 |
In Stock: 0 $8.14892 |
|
13008-021MESZVishay / Sprague |
CAP TANT 470UF 20% 10V 2917 |
In Stock: 0 $8.14892 |
|
597D226X0063F8TVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 63V 3024 |
In Stock: 0 $8.16200 |
|
13008-020KESZ/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 10% 10V 3017 |
In Stock: 0 $8.16200 |
|
13008-020MESZ/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 20% 10V 3017 |
In Stock: 0 $8.16200 |