| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TACmicrochip®, TAC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3.3 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 20 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 5Ohm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TPSD476K025S0150Elco (AVX) |
CAP TANT 47UF 10% 25V 2917 |
In Stock: 0 $1.93050 |
![]() |
TRJE107M010RRJElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.93050 |
![]() |
TPSE337M010S0040Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.93050 |
![]() |
TRJE107K010RRJElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.93050 |
TAJE476M020RNJElco (AVX) |
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917 |
In Stock: 0 $1.93248 |
|
![]() |
TAJE157M020HNJElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.93248 |
![]() |
TAJE336M025HNJElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.93248 |
![]() |
TAJE226M035HNJElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.93248 |
TAP226M050CRSElco (AVX) |
CAP TANT 22UF 20% 50V RADIAL |
In Stock: 0 $1.93466 |
|
TR3E685K050C0550Vishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2917 |
In Stock: 0 $1.93600 |