| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TPS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TACR475M010FTAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TACR336K006FTAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TACR475M020FTAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TACR336M010FTAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TACU335M006FTAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TACR685K010FTAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TACR335K010FTAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TACR475K010FTAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TACR226K010FTAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TPSD685K050H0600Elco (AVX) |
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2917 |
In Stock: 0 $1.83424 |