| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TACmicrochip®, TAC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 33 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 5Ohm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TACR475M020FTAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TACR336M010FTAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TACU335M006FTAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TACR685K010FTAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TACR335K010FTAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TACR475K010FTAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TACR226K010FTAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TPSD685K050H0600Elco (AVX) |
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2917 |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TPSD685K050A0600Elco (AVX) |
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2917 |
In Stock: 0 $1.83424 |
![]() |
TPSD157K010H0085Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $1.83424 |