| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, T95 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6.8 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2Ohm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1410 (3727 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.061" (1.55mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | V |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
T95V685M010EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 20% 10V 1410 |
In Stock: 0 $1.81610 |
![]() |
TM3D336K016HBAVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 16V 2917 |
In Stock: 0 $1.81644 |
![]() |
TM3D336K020HBAVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917 |
In Stock: 0 $1.81644 |
![]() |
TM3D336M016HBAVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 20% 16V 2917 |
In Stock: 0 $1.81644 |
![]() |
TM3D336M020HBAVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 20% 20V 2917 |
In Stock: 0 $1.81644 |
![]() |
TM3D336M020LBAVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 20% 20V 2917 |
In Stock: 0 $1.81644 |
![]() |
TM3D336M016LBAVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 20% 16V 2917 |
In Stock: 0 $1.81644 |
![]() |
TM3D336K016LBAVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 16V 2917 |
In Stock: 0 $1.81644 |
![]() |
TM3D336K020LBAVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917 |
In Stock: 0 $1.81644 |
TAP107J010HSBElco (AVX) |
CAP TANT 100UF 5% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $1.81766 |