| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TAJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 4 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 400mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
695D106X0035G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 35V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D106X9020G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 20V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D106X9035G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 35V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D107X0006G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 6V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D107X0010G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 10V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D107X9010G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 10% 10V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D156X0025G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 15UF 20% 25V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D156X9025G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 15UF 10% 25V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D226X0020G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 20V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D226X9020G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 20V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |