| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, 695D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 750mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3010 (7625 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.299" L x 1.000" W (7.60mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.115" (2.92mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | G |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
695D156X0025G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 15UF 20% 25V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D156X9025G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 15UF 10% 25V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D226X0020G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 20V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D226X9020G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 20V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D336X0020G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 20% 20V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D336X9020G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 20V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D476X0015G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 20% 15V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D476X9015G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 10% 15V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
695D686X9010G2TVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 10% 10V 3010 |
In Stock: 0 $1.78200 |
![]() |
591D337X9004C8T20HVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 10% 4V 2812 |
In Stock: 0 $1.78200 |