| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, TM3 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 4 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 700mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TM3D107M004EBAVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 4V 2917 |
In Stock: 0 $1.73856 |
![]() |
TM3D107M010EBAVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 10V 2917 |
In Stock: 0 $1.73856 |
T495D157K016ATE100KEMET |
CAP TANT 150UF 10% 16V 2917 |
In Stock: 0 $1.73856 |
|
T495D157K016ATE130KEMET |
CAP TANT 150UF 10% 16V 2917 |
In Stock: 0 $1.74240 |
|
T322C226K006ATKEMET |
CAP TANT 22UF 10% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $1.74406 |
|
T322C336K006ATKEMET |
CAP TANT 33UF 10% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $1.74406 |
|
T322C156K010ATKEMET |
CAP TANT 15UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $1.74406 |
|
T322C685K020ATKEMET |
CAP TANT 6.8UF 10% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $1.74406 |
|
595D685X0050C2TVishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 20% 50V 2812 |
In Stock: 0 $1.74592 |
|
595D685X9050C2TVishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2812 |
In Stock: 0 $1.74592 |