| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T322 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 15 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 3.7Ohm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | C |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
T322C685K020ATKEMET |
CAP TANT 6.8UF 10% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $1.74406 |
|
595D685X0050C2TVishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 20% 50V 2812 |
In Stock: 0 $1.74592 |
|
595D685X9050C2TVishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2812 |
In Stock: 0 $1.74592 |
|
TR3D477M004C0035Vishay / Sprague |
CAP TANT 470UF 20% 4V 2917 |
In Stock: 0 $1.74750 |
|
TR3D477K004C0035Vishay / Sprague |
CAP TANT 470UF 10% 4V 2917 |
In Stock: 0 $1.74750 |
|
![]() |
TL3D226K035C0400Vishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917 |
In Stock: 0 $1.74972 |
![]() |
T95X106K010HZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 10V 2910 |
In Stock: 0 $1.75230 |
![]() |
T95X106K016HZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 16V 2910 |
In Stock: 0 $1.75230 |
![]() |
T95X106M010HZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 10V 2910 |
In Stock: 0 $1.75230 |
![]() |
T95X106M016HZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 16V 2910 |
In Stock: 0 $1.75230 |