TA45-ABFYH065C0-AZM11
TA45-ABFYH065C0-AZM11
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
TA45-ABFYH065C0-AZM11
Manufacturer
Schurter
Description
TA45-2R SERIES CIRCUIT BREAKER
Category
Circuit Protection Devices
Family
Circuit Breakers
Type Description
Series:TA45-2R
Package:Box
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Breaker Type:Thermal
Current Rating (Amps):6.5A
Voltage Rating - AC:240 V
Voltage Rating - DC:60 V