P51-100-G-C-I12-4.5OVP-000-000
P51-100-G-C-I12-4.5OVP-000-000
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
P51-100-G-C-I12-4.5OVP-000-000
Description
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G .5-4.5V
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:±0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - M12 x 1.5
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output, Temperature Compensated
Termination Style:Cable 1'
Maximum Pressure:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C