P51-75-G-E-I12-4.5OVP-000-000
P51-75-G-E-I12-4.5OVP-000-000
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
P51-75-G-E-I12-4.5OVP-000-000
Description
SENSOR 75PSI 3/8-24UNF .5-4.5V
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:±0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - 3/8" (9.52mm) UNF
Maximum Pressure:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C