| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Conan™, MezzSelect™ |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 25 |
| Pitch: | 0.039" (1.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 15.0µin (0.38µm) |
| Mated Stacking Heights: | 4.15mm |
| Height Above Board: | 0.034" (0.86mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
10137305-084509LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.57350 |
![]() |
91911-21215LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONAN HEADER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137305-124400LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.98074 |
![]() |
10137362-081626LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.52315 |
![]() |
10137362-081609LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.59938 |
![]() |
10137305-084407LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.61660 |
![]() |
10069103-001LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN CAP HOUSING |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137305-124406LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.98074 |
![]() |
10137362-081426LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.42298 |
![]() |
61082-042402PLFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN RCPT SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |