| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BergStak® 0.80mm |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 120 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | - |
| Contact Finish Thickness: | Flash |
| Mated Stacking Heights: | - |
| Height Above Board: | 0.303" (7.70mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
91912-31331LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONAN PLUG |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137362-081406LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.42298 |
![]() |
10137305-084620LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.60645 |
![]() |
10137305-124520LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $3.04990 |
![]() |
10137362-121609LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.89089 |
![]() |
10137305-124522LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $3.04990 |
![]() |
10124017-2021125LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN PLUG 25POS. RECEPTACLE CONA |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137305-084509LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.57350 |
![]() |
91911-21215LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONAN HEADER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137305-124400LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.98074 |