| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Conan™, MezzSelect™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 25 |
| Pitch: | 0.039" (1.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold or Gold, GXT™ |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 6mm |
| Height Above Board: | 0.107" (2.72mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
10137305-084607LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.70298 |
![]() |
10137305-084522LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.66882 |
![]() |
91894-003LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
MICROPAX 025 200 POS STR-REC |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137305-084427LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.61660 |
![]() |
10137362-121406LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.77398 |
![]() |
10137362-081529LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.56480 |
![]() |
91910-31551LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONAN HEADER, 1MM, 51POS. |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10124017-1131121LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN PLUG 21POS. HEADER CONAN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
61082-101102LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN RCPT SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
61083-041002LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN PLUG |
In Stock: 0 $0.00000 |