| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BergStak® 0.80mm |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 100 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 3.94µin (0.10µm) |
| Mated Stacking Heights: | 5mm, 6mm, 7mm, 8mm |
| Height Above Board: | 0.146" (3.70mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
61083-041002LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN PLUG |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10124017-3131111LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN PLUG 11POS. RECEPTACLE CONA |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137305-084422LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.61660 |
![]() |
10124017-1021121LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN PLUG 21POS. HEADER CONAN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137362-121606LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.89089 |
![]() |
10137305-084426LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.61660 |
![]() |
10137305-124606LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $3.11892 |
![]() |
10137305-084600LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.60645 |
![]() |
10137305-084529LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.57350 |
![]() |
61082-082002LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN RCPT SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |