| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BergStak® 0.80mm |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 120 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 15.0µin (0.38µm) |
| Mated Stacking Heights: | 17mm, 18mm, 19mm, 20mm |
| Height Above Board: | 0.618" (15.70mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
10137362-121409LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.77398 |
![]() |
10137305-124626LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $3.11892 |
![]() |
10137362-081422LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.42298 |
![]() |
91911-32425LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONAN HEADER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137305-084607LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.70298 |
![]() |
10137305-084522LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.66882 |
![]() |
91894-003LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
MICROPAX 025 200 POS STR-REC |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137305-084427LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.61660 |
![]() |
10137362-121406LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.77398 |
![]() |
10137362-081529LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.56480 |