| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Conan™, MezzSelect™ |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Plug, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 69 |
| Pitch: | 0.039" (1.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 15.0µin (0.38µm) |
| Mated Stacking Heights: | 6mm |
| Height Above Board: | 0.147" (3.72mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
10137305-084406LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.61660 |
![]() |
10137362-121620LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.89089 |
![]() |
10137305-084527LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.66882 |
![]() |
10137305-084429LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.52315 |
![]() |
61082-12240QLFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN RCPT SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137362-121529LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.82393 |
![]() |
89648-001LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
MICROPAX 025M 160 POS VE-RT REC |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137362-081602LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.52315 |
![]() |
61082-124509LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN RCPT SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137362-121409LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.77398 |