| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BergStak® 0.80mm |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 120 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 8.00µin (0.203µm) |
| Mated Stacking Heights: | 17mm, 18mm, 19mm, 20mm |
| Height Above Board: | 0.618" (15.70mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
10137305-124629LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $3.11892 |
![]() |
10137362-081420LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.51272 |
![]() |
10137305-084626LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.70298 |
![]() |
61083-062427LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN PLUG |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
91910-25169Storage & Server IO (Amphenol ICC) |
548-5CRF-CONAN HEADER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
91931-32151LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONAN RECEPTACLE, POS51, T&R |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137362-081409LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.51272 |
![]() |
73277-101602LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN RCPT 100POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137362-081620LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.59938 |
![]() |
10137305-124422LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.98074 |