| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Conan™, MezzSelect™ |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Header, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 69 |
| Pitch: | 0.039" (1.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Solder Retention |
| Contact Finish: | - |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 4.15mm |
| Height Above Board: | 0.034" (0.86mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
91931-32151LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONAN RECEPTACLE, POS51, T&R |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137362-081409LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.51272 |
![]() |
73277-101602LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN RCPT 100POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
10137362-081620LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.59938 |
![]() |
10137305-124422LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.98074 |
![]() |
10137305-124609LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $3.11892 |
![]() |
10137305-084506LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.66882 |
![]() |
10137305-084502LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT HDR |
In Stock: 0 $2.66882 |
![]() |
10137362-121500LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.82393 |
![]() |
10137362-121509LFStorage & Server IO (Amphenol ICC) |
CONN BRD TO BRD VT RCPT |
In Stock: 0 $2.82393 |