| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5843, Kyocera |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 50 |
| Pitch: | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Pick and Place, Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 0.8mm, 1mm, 1.5mm |
| Height Above Board: | 0.026" (0.65mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
145843064022829+KYOCERA Corporation |
PLUG - 0.35MM PITCH - 64 POS |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
245843064002829+KYOCERA Corporation |
RECPT - 0.35MM PITCH - 10 POS - |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145843060022829+KYOCERA Corporation |
PLUG - 0.35MM PITCH - 60 POS |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
245843050002829+KYOCERA Corporation |
RECPT - 0.35MM PITCH - 10 POS - |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
2039550501Woodhead - Molex |
CONN RCPT 50POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
2039560201Woodhead - Molex |
CONN PLUG 20POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
2039560601Woodhead - Molex |
CONN PLUG 60POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
2039560501Woodhead - Molex |
CONN PLUG 50POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
2039560401Woodhead - Molex |
CONN PLUG 40POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
2039550401Woodhead - Molex |
CONN RCPT 40POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |