| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P4SP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Socket, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 44 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 1.5mm |
| Height Above Board: | 0.057" (1.45mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
AXF5G5412Panasonic |
CONN SOCKET 54POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXF5G6412Panasonic |
CONN SOCKET 64POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXF6G2212Panasonic |
CONN HDR 22POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXF6G3212Panasonic |
CONN HDR 32POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXF6G4412Panasonic |
CONN HDR 44POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXF6G5412Panasonic |
CONN HDR 54POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXF6G6412Panasonic |
CONN HDR 64POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXG7440J7Panasonic |
CONN SOCKET 44POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXG7700J7Panasonic |
CONN SOCKET 70POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXG8440J4Panasonic |
CONN PLUG 44POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |