| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 504248 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Plug, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 12 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 0.8mm |
| Height Above Board: | 0.023" (0.59mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
5042481610Woodhead - Molex |
CONN PLUG 16POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5042482010Woodhead - Molex |
CONN PLUG 20POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5042482410Woodhead - Molex |
CONN PLUG 24POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5042483010Woodhead - Molex |
CONN PLUG 30POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5042483410Woodhead - Molex |
CONN PLUG 34POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5050040820Woodhead - Molex |
CONN RCPT 4POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5050060820Woodhead - Molex |
CONN PLUG 4POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5050664220Woodhead - Molex |
CONN RCPT 42POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5050700640Woodhead - Molex |
CONN PLUG 6POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5050701040Woodhead - Molex |
CONN PLUG 10POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |