| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SpeedStack 171450 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 82 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 5mm, 6mm, 7mm, 8mm |
| Height Above Board: | 0.161" (4.10mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
5042081010Woodhead - Molex |
CONN RCPT 10POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5042081210Woodhead - Molex |
CONN RCPT 12POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5042081610Woodhead - Molex |
CONN RCPT 16POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5042082010Woodhead - Molex |
CONN RCPT 20POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5042083010Woodhead - Molex |
CONN RCPT 30POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5042083410Woodhead - Molex |
CONN RCPT 34POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5042084010Woodhead - Molex |
CONN RCPT 40POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5042481010Woodhead - Molex |
CONN PLUG 10POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5042481210Woodhead - Molex |
CONN PLUG 12POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
5042481610Woodhead - Molex |
CONN PLUG 16POS SMD GOLD |
In Stock: 0 $0.00000 |