| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMF |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Frequency: | 20GHz ~ 40GHz |
| P1dB: | 8dBm |
| Gain: | 25dB |
| Noise Figure: | 6dB |
| RF Type: | General Purpose |
| Voltage - Supply: | 15V |
| Current - Supply: | 175mA |
| Test Frequency: | 20GHz ~ 40GHz |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Module |
| Supplier Device Package: | Module |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
AMF-5F-08000850-40-25PMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
AMPLIFIER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
JS1-26504000-SMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
AMPLIFIER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AMF-6F-16401710-35-10PMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
AMPLIFIER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LN2-450480-35MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
1:2 REDUNDANT LOW NOISE AMPLIFIE |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AMF-5F-20003000-50-10PMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
AMPLIFIER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LN2-109128-90MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
1:2 REDUNDANT LOW NOISE AMPLIFIE |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LN1-177220-160MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
1:1 REDUNDANT LOW NOISE AMPLIFIE |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AMF-6F-15501650-12-10PMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
AMPLIFIER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AMF-6F-15003000-40-8PMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
AMPLIFIER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LN1-177212-150MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
1:1 REDUNDANT LOW NOISE AMPLIFIE |
In Stock: 0 $0.00000 |