| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMF |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Frequency: | 9GHz ~ 10GHz |
| P1dB: | 10dBm |
| Gain: | 59dB |
| Noise Figure: | 2dB |
| RF Type: | General Purpose |
| Voltage - Supply: | 15V |
| Current - Supply: | 250mA |
| Test Frequency: | 9GHz ~ 10GHz |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Module |
| Supplier Device Package: | Module |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
LN2-150180-50MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
1:2 REDUNDANT LOW NOISE AMPLIFIE |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AMF-6F-12002650-38-20PMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
AMPLIFIER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LN2-187203-150MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
1:2 REDUNDANT LOW NOISE AMPLIFIE |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LN1-340420-40MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
1:1 REDUNDANT LOW NOISE AMPLIFIE |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AMF-6D-01002000-24-10PMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
AMPLIFIER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AMF30-06001800-60-30PMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
AMPLIFIER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AMF-5F-22002650-19-10PMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
AMPLIFIER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LN1-187203-160MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
1:1 REDUNDANT LOW NOISE AMPLIFIE |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AMF-5F-02000400-05-15PMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
AMPLIFIER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LN1-200240-40MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
1:1 REDUNDANT LOW NOISE AMPLIFIE |
In Stock: 0 $0.00000 |