| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMF |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Frequency: | 22GHz ~ 26.5GHz |
| P1dB: | 10dBm |
| Gain: | 38dB |
| Noise Figure: | 1.9dB |
| RF Type: | General Purpose |
| Voltage - Supply: | 15V |
| Current - Supply: | 180mA |
| Test Frequency: | 22GHz ~ 26.5GHz |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Module |
| Supplier Device Package: | Module |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
LN1-187203-160MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
1:1 REDUNDANT LOW NOISE AMPLIFIE |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AMF-5F-02000400-05-15PMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
AMPLIFIER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LN1-200240-40MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
1:1 REDUNDANT LOW NOISE AMPLIFIE |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AMF-6F-00100400-20-10PMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
AMPLIFIER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AMF-5F-13201400-11-10PMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
AMPLIFIER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LN1-177220-150MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
1:1 REDUNDANT LOW NOISE AMPLIFIE |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AMF-5F-08001800-14-10P-12VMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
AMPLIFIER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AMFG-3F-00400300-60-32P-HSF-12VMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
2W WIDEBAND GAN PA 12V OPERATION |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AMF2-3F-04000800-10-10P-PSMITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
AMPLIFIER |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LN2-220240-40MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ) |
1:2 REDUNDANT LOW NOISE AMPLIFIE |
In Stock: 0 $0.00000 |