| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1800 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2220 (5750 Metric) |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MC22FA182G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1800PF 2% 100V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FA182G-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1800PF 2% 100V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FA202G-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2000PF 2% 100V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FA911F-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 910PF 1% 100V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FA911G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 910PF 2% 100V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FA911G-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 910PF 2% 100V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FD102G-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1000PF 2% 500V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FD112F-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1100PF 1% 500V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FD112F-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1100PF 1% 500V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC22FD112G-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1100PF 2% 500V 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |