| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 27 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MC08EA270G-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 27PF 2% 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08EA300G-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 30PF 2% 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08FA330F-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 33PF 1PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08FA330G-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 33PF 2% 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08FA360F-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 36PF 1PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08FA360F-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 36PF 1PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08FA360G-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 36PF 2% 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08FA390G-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 39PF 2% 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08FA430F-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 43PF 1PF 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08FA430G-TFCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 43PF 2% 100V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |