| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCN |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MIN02-002C3R3D-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 3.3PF 0.5PF 300V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MIN02-002C4R7D-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 4.7PF 0.5PF 300V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MIN02-002C6R8D-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 6.8PF 0.5PF 300V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MIN02-002DC320J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 32PF 5% 300V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-009ED561J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 560PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-009F3R3D-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 3.3PF 0.5PF 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-009F4R7D-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 4.7PF 0.5PF 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-009F6R8D-FCornell Dubilier Electronics |
CAP PTFE 6.8PF 0.5PF 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-009EF151J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 150PF 5% 1KV SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC08CD040D-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 4PF 0.5PF 500V 0805 |
In Stock: 0 $0.00000 |