| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MCM01-001DD220K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 22PF 10% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001DD250D-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 25PF 0.5PF 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001DD250J-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 25PF 5% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001DD250K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 25PF 10% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001DD260G-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 26PF 2% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001DD270K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 27PF 10% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001DD300K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 30PF 10% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001DD330H-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 33PF 3% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001DD330K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 33PF 10% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MCM01-001DD350K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 35PF 10% 500V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |