| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 9100 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.425" (10.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.791" L x 0.331" W (20.10mm x 8.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.882" (22.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR07F183GPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $53.35200 |
![]() |
CMR07F103JPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $53.69400 |
CMR03F391GOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 390PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $53.83800 |
|
CMR07F123JODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 12000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $54.41400 |
|
CMR07F113GODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 11000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $54.55800 |
|
![]() |
CMR07F203JPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $54.55800 |
CMR03F401GOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 400PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $54.66600 |
|
CMR07F133FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 13000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $54.99000 |
|
CMR07F103FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 10000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $55.08000 |
|
CMR07F163JODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 16000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $56.16000 |