| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6800 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 1.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.831" L x 0.421" W (21.10mm x 10.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.921" (23.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FH752FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $41.63333 |
![]() |
CDV30FH822FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $41.63333 |
![]() |
CMR07F752FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $41.65167 |
CMR07F163JODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 16000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $41.67000 |
|
![]() |
CMR07F822GPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $41.76000 |
![]() |
CMR07F912JPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $41.81333 |
![]() |
CMR07F123FPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $41.97667 |
CM07FD163FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 16000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $41.98500 |
|
CD42FA823JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.082UF 5% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $42.09000 |
|
CMR07F153GODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 15000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $42.15667 |