| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.03 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 300 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.831" L x 0.461" W (21.10mm x 11.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.921" (23.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR07F682FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $39.87000 |
![]() |
CDV30FF153GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $39.94167 |
![]() |
CDV30FH472FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $39.99667 |
![]() |
CD42FD393GP3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.039UF 2% 500V RADIAL |
In Stock: 78 $40.10333 |
CMR07F822FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 8200PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $40.14000 |
|
CMR03F331GOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 330PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $40.17571 |
|
![]() |
CMR07F622JPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $40.28333 |
CMR03F241GOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 240PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $40.28429 |
|
![]() |
CMR07F562GPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $40.32000 |
![]() |
CMR07F512FPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $40.35667 |