| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3900 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.689" L x 0.311" W (17.50mm x 7.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.559" (14.20mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR07F622FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $37.31429 |
![]() |
CDV30FF562FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $37.31571 |
![]() |
CDV30FJ432GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $37.31571 |
![]() |
CMR07F562FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $37.33429 |
![]() |
CMR07F622GPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $37.41143 |
![]() |
CDV30FJ392FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $37.46857 |
![]() |
CMR07F103FPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $37.47571 |
![]() |
CDV30FH392FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $37.48714 |
CD30FA333GO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.033UF 2% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $37.51500 |
|
CMR03F271GOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 270PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $37.65750 |