| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.027 µF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 300 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.819" L x 0.429" W (20.80mm x 10.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.909" (23.10mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR07F512JPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $36.55857 |
CMR07F622JODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 6200PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $36.57571 |
|
CMR03F201GOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 200PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $36.57625 |
|
CMR03F201GOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 200PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $36.57625 |
|
CMR07F562GODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 5600PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $36.63000 |
|
![]() |
CDV30FH622GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $36.63143 |
![]() |
CDV30FH682GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $36.63143 |
![]() |
CDV30FH752GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $36.63143 |
![]() |
CDV30FH822GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $36.63143 |
![]() |
CDV30FF432FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $36.64833 |